Licensed to The Armory HS Sports Foundation - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/13/2018 01:57 PM
                     Section 1 State Qualifier - 2/18/2018                     
                      New Balance T&F Center @ The Armory                      
                               Performance List                                
 
Event 16  Girls 4x200 Meter Relay (27) Prelims
===============================================================================
   Section 1:  1:38.41  2014        , New Rochelle                             
        Meet:  1:42.29  2014        , New Rochelle                             
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  New Rochelle  'A'                                    1:44.86 
  2  Lakeland/Panas  'A'                                  1:45.96 
  3  Ramapo  'A'                                          1:47.19 
  4  Nyack  'A'                                           1:48.18 
  5  Spring Valley  'A'                                   1:48.30 
  6  Mount Vernon  'A'                                    1:48.62 
  7  White Plains  'A'                                    1:49.05 
  8  Bronxville  'A'                                      1:49.56 
  9  Somers  'A'                                          1:49.66 
 10  Suffern  'A'                                         1:50.14 
 11  Arlington  'A'                                       1:50.72 
 12  Poughkeepsie  'A'                                    1:51.42 
 13  Nanuet  'A'                                          1:51.63 
 14  Pelham  'A'                                          1:51.65 
 15  Albertus Magnus  'A'                                 1:51.80 
 16  Harrison  'A'                                        1:52.61 
 17  Carmel  'A'                                          1:52.71 
 18  John Jay - East Fishkill  'A'                        1:53.55 
 19  Beacon  'A'                                          1:53.65 
 20  Pearl River  'A'                                     1:53.86 
 21  Tappan Zee  'A'                                      1:54.36 
 22  Clarkstown North  'A'                                1:55.60 
 23  Pleasantville  'A'                                   1:56.57 
 24  Yonkers Public schools  'A'                          1:57.17 
 25  Horace Greeley  'A'                                  1:57.70 
 26  Hendrick Hudson  'A'                                 1:58.36 
 27  Yorktown  'A'                                        1:59.16 
 
Event 17  Boys 4x200 Meter Relay (30) Prelims
===============================================================================
   Section 1:  1:28.77              , Mount Vernon/Ramapo                      
        Meet:  1:29.85  2015        , Mount Vernon                             
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  White Plains  'A'                                    1:31.54 
  2  North Rockland  'A'                                  1:31.75 
  3  Lakeland/Panas  'A'                                  1:31.91 
  4  Nyack  'A'                                           1:32.20 
  5  Spring Valley  'A'                                   1:33.23 
  6  Beacon  'A'                                          1:33.37 
  7  Arlington  'A'                                       1:33.89 
  8  Ramapo  'A'                                          1:34.17 
  9  Clarkstown North  'A'                                1:34.20 
 10  Yonkers Public schools  'A'                          1:34.46 
 11  Harrison  'A'                                        1:34.76 
 12  Rye  'A'                                             1:34.88 
 13  New Rochelle  'A'                                    1:35.24 
 14  Somers  'A'                                          1:35.26 
 15  Mount Vernon  'A'                                    1:35.43 
 16  Suffern  'A'                                         1:35.90 
 17  John Jay - East Fishkill  'A'                        1:36.61 
 18  Bronxville  'A'                                      1:36.72 
 19  Tappan Zee  'A'                                      1:37.12 
 20  Hastings  'A'                                        1:37.32 
 21  Briarcliff  'A'                                      1:37.45 
 22  Pearl River  'A'                                     1:37.47 
 23  Yorktown  'A'                                        1:38.78 
 24  Nanuet  'A'                                          1:39.20 
 25  Poughkeepsie  'A'                                    1:39.40 
 26  Horace Greeley  'A'                                  1:40.50 
 27  Port Chester  'A'                                    1:42.20 
 28  Our Lady of Lourdes  'A'                             1:42.36 
 29  Roy C. Ketcham (Rck)  'A'                            1:42.91 
 30  Albertus Magnus  'A'                                 1:47.57 
 
Event 18  Girls 4x400 Meter Relay (26) Prelims
===============================================================================
   Section 1:  3:49.08  2013        , Suffern                                  
        Meet:  3:55.92  2015        , Suffern                                  
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  North Rockland  'A'                                  3:56.40 
  2  New Rochelle  'A'                                    3:58.67 
  3  Suffern  'A'                                         4:05.35 
  4  Bronxville  'A'                                      4:05.94 
  5  Lakeland/Panas  'A'                                  4:06.20 
  6  Somers  'A'                                          4:07.73 
  7  Tappan Zee  'A'                                      4:07.82 
  8  Nyack  'A'                                           4:08.09 
  9  Arlington  'A'                                       4:08.70 
 10  Scarsdale  'A'                                       4:08.75 
 11  Albertus Magnus  'A'                                 4:09.62 
 12  White Plains  'A'                                    4:12.65 
 13  Ursuline School  'A'                                 4:14.13 
 14  John Jay - East Fishkill  'A'                        4:16.55 
 15  Mount Vernon  'A'                                    4:16.95 
 16  Pearl River  'A'                                     4:18.54 
 17  Brewster  'A'                                        4:18.60 
 18  Yorktown  'A'                                        4:24.25 
 19  Nanuet  'A'                                          4:24.47 
 20  Hendrick Hudson  'A'                                 4:29.69 
 21  North Salem  'A'                                     4:30.35 
 22  Pelham  'A'                                          4:32.65 
 23  Haldane  'A'                                         4:33.18 
 24  Pawling High School  'A'                             4:36.97 
 25  Clarkstown North  'A'                                4:41.93 
 26  Horace Greeley  'A'                                  5:06.93 
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay (26) Prelims
===============================================================================
   Section 1:  3:20.49  2010        , Mount Vernon                             
        Meet:  3:22.50  2010        , Mount Vernon                             
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mount Vernon  'A'                                    3:26.92 
  2  North Rockland  'A'                                  3:27.68 
  3  Pearl River  'A'                                     3:27.83 
  4  Arlington  'A'                                       3:29.07 
  5  Lakeland/Panas  'A'                                  3:29.49 
  6  Nyack  'A'                                           3:30.89 
  7  New Rochelle  'A'                                    3:32.80 
  8  Rye  'A'                                             3:34.61 
  9  Beacon  'A'                                          3:35.02 
 10  Ramapo  'A'                                          3:35.03 
 11  Suffern  'A'                                         3:35.58 
 12  Tappan Zee  'A'                                      3:35.98 
 13  Our Lady of Lourdes  'A'                             3:36.10 
 14  Nanuet  'A'                                          3:36.61 
 15  North Salem  'A'                                     3:36.62 
 16  Brewster  'A'                                        3:37.32 
 17  Harrison  'A'                                        3:37.85 
 18  Somers  'A'                                          3:38.87 
 19  Pleasantville  'A'                                   3:39.59 
 20  Clarkstown North  'A'                                3:40.54 
 21  Hendrick Hudson  'A'                                 3:40.67 
 22  Bronxville  'A'                                      3:41.02 
 23  Yorktown  'A'                                        3:42.82 
 24  John Jay - East Fishkill  'A'                        3:44.63 
 25  Horace Greeley  'A'                                  3:56.33 
 26  Albertus Magnus  'A'                                 4:08.75 
 
Event 20  Girls 4x800 Meter Relay (22)
===============================================================================
   Section 1:  8:58.86  2016        , Mamaroneck                               
        Meet:  9:03.85  2016        , Mamaroneck                               
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bronxville  'A'                                      9:23.65 
  2  Carmel  'A'                                          9:25.49 
  3  Ursuline School  'A'                                 9:30.86 
  4  Tappan Zee  'A'                                      9:36.28 
  5  Pearl River  'A'                                     9:36.80 
  6  Mamaroneck  'A'                                      9:37.99 
  7  New Rochelle  'A'                                    9:40.31 
  8  North Rockland  'A'                                  9:42.20 
  9  Arlington  'A'                                       9:45.47 
 10  Suffern  'A'                                         9:47.11 
 11  Somers  'A'                                          9:47.19 
 12  Rye  'A'                                             9:54.53 
 13  Brewster  'A'                                        9:55.53 
 14  John Jay - Cross River  'A'                          9:55.91 
 15  Haldane  'A'                                        10:21.45 
 16  Hendrick Hudson  'A'                                10:21.59 
 17  Clarkstown North  'A'                               10:25.52 
 18  North Salem  'A'                                    10:28.62 
 19  Dobbs Ferry  'A'                                    10:39.81 
 20  Hastings  'A'                                       10:42.01 
 21  John Jay - East Fishkill  'A'                       11:04.52 
 22  Horace Greeley  'A'                                 11:07.98 
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay (22)
===============================================================================
   Section 1:  7:45.95  2015        , Arlington                                
        Meet:  7:53.39  2011        , North Rockland                           
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Tappan Zee  'A'                                      7:59.98 
  2  Arlington  'A'                                       8:04.39 
  3  Horace Greeley  'A'                                  8:06.44 
  4  Rye  'A'                                             8:08.45 
  5  Pearl River  'A'                                     8:09.98 
  6  John Jay - Cross River  'A'                          8:12.22 
  7  North Rockland  'A'                                  8:17.24 
  8  Somers  'A'                                          8:17.90 
  9  Brewster  'A'                                        8:26.06 
 10  Bronxville  'A'                                      8:28.55 
 11  Carmel  'A'                                          8:32.74 
 12  Suffern  'A'                                         8:37.16 
 13  New Rochelle  'A'                                    8:37.54 
 14  Haldane  'A'                                         8:39.66 
 15  North Salem  'A'                                     8:40.71 
 16  Pawling High School  'A'                             8:45.90 
 17  Hendrick Hudson  'A'                                 9:00.86 
 18  John Jay - East Fishkill  'A'                        9:07.13 
 19  Clarkstown North  'A'                                9:08.18 
 20  Briarcliff  'A'                                      9:09.65 
 21  Mount Vernon  'A'                                    9:25.20 
 22  Albertus Magnus  'A'                                 9:42.72